Bieliński Jubileusz

Czwarta Niedziela Adwentu,18 grudnia br., była w Sanktuarium pw. Św. Wojciecha BM w Bielinach przeżywana jako dzień szczególnego dziękczynienia Bogu i Zawierzenia Matce Najświętszej.  Powodem tej wielkiej radości były obchody 770- lecia powstania parafii w Bielinach, której początki sięgają 1241r. Centralne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00. Dziękczynnej Eucharystii, sprawowanej wraz z miejscowymi duszpasterzami, przewodniczył Dziekan Dekanatu ulanowskiego Ks. Kan. Zdzisław Drozd. Skierował on także do zgromadzonych wiernych słowa homilii, w której min. przypomniał bogatą, ale i niełatwą historię kształtowania się bielińskiej parafii.

Dodatkowym powodem do wdzięczności Bogu, dla parafian z Bielin, było wprowadzenie w Sanktuarium kultu kolejnych świętych:  Św.Charbela Makhlouf-  duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika oraz Św. Rity z Cascii- zakonnicy i stygmatyczki. Sylwetki tych dwóch świętych przybliżył parafianom na wstępie do Mszy św. Kustosz Sanktuarium Ks. Kan. Jan Jagodziński.

Na zakończenie Mszy świętej odśpiewano Uroczyste Te Deum, po którym wszyscy uczestnicy liturgii otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz obrazki z wizerunkiem św. Charbela i św. Rity wraz z modlitwą wstawienniczą.

Ks. Damian Dziuba

Jak co roku w każdej miejscowowści tak i w Bielinach można było spotkać kolędników

czele z Herodem, diabłem, gwiazdorem, pastuszkami.

Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec także przygotowało grupę kolędową,

która odwiedziła kustosza sanktuarium św. Wojciecha w Bielinach Jana

Jagodzińskiego i siostry dominikanki z klasztoru w Bielinach.