NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ 24 marca 2024 r.

1.     Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy przed Jego męką, śmiercią i zmartwychwstaniem, rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Na sumie o godzinie 1100 przy ołtarzu polowym będzie poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po sumie Nabożeństwo Gorzkich Żali i Adoracja Relikwii Krzyża Świętego przez dzieci.

2.     W poniedziałek udam się do chorych w Bielinach i Bukowinie początek o godzinie 900, natomiast we wtorek w Wólce Bielińskiej, Gliniance i Bielińcu również od godziny 900. Proszę o ich zgłoszenie - dzisiaj.

3.     We wtorek po Mszy Świętej o godzinie 1700 Nowenna do Świętego Wojciecha.

4.     W środę Msza Święta o godzinie 700 jest sprawowana w Kaplicy Świętego Józefa u Sióstr Dominikanek, po niej modlitwy do Świętego Józefa, natomiast po Mszy Świętej o godzinie 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.     W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1700 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Dzień ten jest pamiątką ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza ta jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy, którą spożył Chrystus ze swymi uczniami. Po Mszy świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, gdzie będziemy Go mogli adorować do godziny 2200.

6.     Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Możliwość adoracji w Ciemnicy od godziny 800. O godzinie 1200 na placu kościelnym (jeśli pogoda pozwoli) odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godzinie 1500 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej rozpoczniemy o godzinie 1700. Na liturgię tę składa się Liturgia Słowa, której centralne miejsce zajmuje opis Męki Pana Jezusa, Modlitwa Powszechna, Adoracja Krzyża i Komunia  Święta. Po nabożeństwie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i możliwość adoracji do godziny 2200.

Ofiary składane w trakcie adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pana Jezusa w Jerozolimie.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

7.     W Wielką Sobotę odbędzie się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w następującej kolejności: Bieliny o godzinie 1000, 1100, 1200. Bukowina o godzinie 1115 i 1130. Rędziny o godzinie 1145. Bieliniec o godzinie 1015. Glinianka o godzinie 1030. Wólka Bielińska o godzinie 1045.

Od godziny 800 możliwość adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie. O godzinie 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę rozpocznie się o godzinie 1900 składa się ona z Liturgii Światła - poświęcenia ognia i paschału, które dokona się na zewnątrz świątyni, Liturgii Słowa przedstawiającej historię zbawienia ludzkości, Liturgii Chrzcielnej czyli poświęcenia wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Liturgii Eucharystii. Na Nabożeństwo sobotnie przynosimy ze sobą świece – proszę by je zabezpieczyć przed kapaniem wosku na ławki i posadzkę.

Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Triduum Paschalnym i dobrego, owocnego przeżycia tych wyjątkowych tajemnic naszej wiary.

8.     W Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa rezurekcja o godzinie 600. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą będzie procesja wokół kościoła. W ciągu dnia będzie jeszcze Msza święta o godzinie 1100 oraz w Bielińcu o 830 i w Gliniance o godzinie 945. Po sumie nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia.

9.     W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą w Bielinach o godzinie 700, 1100 w Bielińcu o 830 i w Gliniance o godzinie 930, a taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL. Msza święta o godzinie 1100 w Bielinach będzie odprawiona na cmentarzu w intencji wszystkich naszych zmarłych parafian, po niej Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Proszę o zadbanie o porządek na cmentarzu.

OAZA WAKACYJNA

Czwartek, Wielki Tydzień