XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2022r.

1.    Dziś obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy w Kościele pod hasłem „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”. Przypominamy że dziś Msza Święta o godzinie 1700 będzie sprawowana na cmentarzu, a o godzinie 1645 w kaplicy cmentarnej będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych.

2.    We wtorek obchodzimy wspomnienie Świętego Wincentego à Paulo kapłana, po Mszy Świętej o godzinie 1700 Nowenna do Świętego Wojciecha naszego Patrona.

3.    W środę wspominamy Świętego Wacława męczennika, Msza Święta poranna jest sprawowana w Kaplicy Sióstr Dominikanek, po niej Nowenna do Świętego Józefa, a po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.    W czwartek obchodzimy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała o godzinie 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne i możliwość Adoracji do godziny 1700.

5.    W piątek wspominamy Świętego Hieronimy kapłana i doktora Kościoła.

6.    W sobotę obchodzimy wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła. Po Mszy Świętej o godzinie 1700 pierwsze Nabożeństwo Różańcowe.

7.    W najbliższą niedzielę  po Mszy Świętej o godzinie 1100 odbędzie się Procesja Różańcowa wokół naszej świątyni, po procesji zmiana tajemnic różańcowych, na tej Mszy Świętej odbędzie się również poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

Wieczorem w tym dniu nie będzie Nabożeństwa Różańcowego, ani popołudniowej Adoracji.

8.    W sobotę zaczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie w dni powszednie z wyjątkiem czwartku, po Mszy świętej o godzinie 1700 będzie Nabożeństwo Różańcowe, w czwartek i niedzielę (z wyjątkiem najbliższej) o godzinie 1630. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej umiłowanej przez Matkę Bożą modlitwie. Rodziców prosimy o zachęcenie i umożliwienie udziału w nabożeństwach różańcowych dzieciom i młodzieży. Dzieci i młodzież będą mogły zbierać okolicznościowe obrazki za udział w Nabożeństwie.

W dniu 1 października 2022 rokuodbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca, w tym roku do Sanktuarium Maryjnego w Radomyślu nad Sanem, gdyby byli chętni do wzięcia w niej udziału prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. Szczegóły w gablotce.

Wtorek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II
Wspomnienie św. Wincentego ? Paulo, prezb.