VIII NIEDZIELA WIELKANOCY – Zesłanie Ducha Świętego

19 maja 2024 r.

1.     Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy ona Okres Wielkanocny. Również dziś o godzinie 1400 na cmentarzu wojennym w Bukowinie będzie Msza Święta i majówka.

2.     W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła - drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte w kościele parafialnym o godzinie 700 i 1700, w Bielińcu suma odpustowa będzie o godzinie 1830.

3.     We wtorek po Mszy Świętej o godzinie 1700 będzie Nowenna do Świętego Wojciecha naszego Patrona.

4.     W środę obchodzimy wspomnienie Świętej Rity z Cascii zakonnicy, po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie róż i modlitwy przez jej orędownictwo.  Msza Święta o godzinie 700 wyjątkowo w tę środę będzie sprawowana w kościele parafialnym, po Mszy Świętej wieczornej również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.     W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godzinie 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o święte powołania kapłańskie i zakonne i możliwość Adoracji do godziny 1700, o której będzie Nabożeństwo Majowe.

6.     W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

7.     W sobotę w naszej parafii będziemy obchodzić szczególny dzień modlitw o powołania kapłańskie w łączności z naszym seminarium. Uczynimy to na Mszach Świętych, a o godzinie 1600 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

8.     W najbliższą niedzielę  obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy ona okres Komunii Świętej Wielkanocnej. W tym dniu Msza Święta o godzinie 1100 będzie sprawowana na cmentarzu parafialnym.

9.     30 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja przejdzie od kościoła parafialnego do kaplicy cmentarnej ulicą Świętego Wojciecha. O przygotowanie ołtarzy proszę I- przy domu pielgrzyma mieszkańców ulicy Świętego Wojciecha; II- gdzieś w okolicy byłego sklepu mieszkańców Bukowiny; III – w okolicy krzyżówki z ulicą Zawiejską mieszkańców Glinianki ulice Wólczańska i Łączki; IV – przy bocznej bramie cmentarza mieszkańców Bielińca ulica Św. Jana Pawła II.

10. Przez cały maj jest odprawiane Nabożeństwo Majowe. W dni powszednie (z wyjątkiem czwartku i soboty), będzie ono po Mszy świętej o godzinie 1700, w czwartek i sobotę na zakończenie adoracji o godzinie 1700, natomiast w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 1100. Zachęcam do licznego udziału, by oddać cześć Matce Bożej.

OAZA WAKACYJNA

Sobota, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dr Kościoła albo wsp. św. Grzegorza VII, papieża albo wsp. św....