II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02.2021r.

1. Dziś po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na pomoc misjonarzom w ramach dzieła „Ad gentes”. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 1600. Z racji na pandemię nie będzie ucałowania relikwii Krzyża Świętego, tylko na zakończenie nabożeństwa otrzymamy nimi błogosławieństwo. Taca zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

1. We wtorek po Mszy Świętej o godzinie 1700 Nowenna do Świętego Wojciecha naszego Patrona.

1. W środę Msza Święta wieczorna z Nowenną do Świętego Józefa będzie sprawowana w kaplicy u Sióstr Dominikanek, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy Świętej o godzinie 700.

1. W czwartek obchodzimy Święto Świętego Kazimierza Królewicza, od godziny 1600 w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godziny 1700.

1. W najbliższą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Z racji na 7-my dzień miesiąca o godzinie 2000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo ku czci Boga Ojca Miłosierdzia, które zakończy Msza Święta o godzinie 2100.

1. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o godzinie 1700. Możliwość spowiedzi w piątek od godziny 1600 do 1630. Do chorych udamy się około godziny 1430 prosimy o ich zgłoszenie.

1. Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana w każdy piątek o godzinie 1630 i 2000, oraz w niedzielę po sumie, a Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedzielę o godzinie 1600.

1. Przez okres Wielkiego Postu będą transmisje internetowe z naszej świątyni Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 2000 oraz Nabożeństwa Gorzkich Żali z Mszą Świętą w niedzielę o godzinie 1600.

1. Przypominamy, że Msze Święte wieczorne w kościele parafialnym przez cały rok są o godzinie 1700, a w Bielińcu w piątki całego roku i I soboty miesiąca o godzinie 1500. Osoby, które wcześniej zamówiły intencje mszalne na Msze Święte wieczorne w kościele parafialnym i w Bielińcu prosimy o uwzględnienie tych zmian.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2021r.

1. Dziś Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 1600. Z racji na pandemię nie będzie ucałowania relikwii Krzyża Świętego, tylko na zakończenie nabożeństwa otrzymamy nimi błogosławieństwo. Taca zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

1. W poniedziałek obchodzimy Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

1. W środęMsza Święta wieczorna z Nowenną do Świętego Józefa będzie sprawowana w kaplicy u Sióstr Dominikanek, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy Świętej o godzinie 700.

1. W czwartek od godziny 1600 w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godziny 1700.

6.            6W najbliższa niedzielę po Mszach Świętych zbiórka do puszek w ramach dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.

7Trwa czas Wielkiego Postu. Jest to czas umartwienia, refleksji nad życiem, pokuty i modlitwy. W tym okresie katolik nie organizuje i nie uczestniczy w zabawach      tanecznych, podejmuje wyrzeczenia i więcej czasu poświęca na modlitwę. Pomocą w tym dziele będą służyły nabożeństwa wielkopostne czyli Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.

Droga Krzyżowa w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek o godzinie 1630 i 2000, oraz w niedzielę po sumie, a Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedzielę o godzinie 1600.

1. Powracamy do transmisji internetowych z naszej świątyni. Przez okres Wielkiego Postu będziemy się starali transmitować Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 2000 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali z Mszą Świętą w niedzielę o godzinie 1600. Dziękujemy osobom, które pomogły w ponownym uruchomieniu transmisji.

Niedziela, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, I