XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 września 2020 r.

1. Dziś Msza Święta o godzinie 1700 będzie sprawowana na cmentarzu, o 1645 Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych.

1. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Świętego Wacława męczennika.

1. We wtorek obchodzimy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 Nowenna do Świętego Wojciecha naszego Patrona.

1. W środę wspominamy Świętego Hieronima kapłana i doktora Kościoła. Po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W czwartek obchodzimy wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. O godzinie 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym i możliwość adoracji do godziny 1630, o której będzie pierwsze Nabożeństwo Różańcowe, a po nim Msza Święta. Na to Nabożeństwo oraz Mszę Świętą zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami, rozpoczniemy przygotowanie do uroczystości I Komunii Świętej.

1. W piątek wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.

1. W najbliższą niedzielę po sumie odbędzie się procesja różańcowa wokół naszej świątyni, po procesji zmiana tajemnic różańcowych i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 1700, wieczorem nie będzie Nabożeństwa Różańcowego.

1. Od 1 października Msze Święte wieczorne będą odprawiane o godzinie 1700, natomiast w czwartki i niedzielę bezpośrednio po Nabożeństwie Różańcowym. W kościołach dojazdowych Msze Święte będą w piątek i sobotę: w Bielińcu o godzinie 1500, Gliniance o godzinie 1600.

1. Od czwartku zaczyna się miesiąc październik. Codziennie w dni powszednie z wyjątkiem czwartku, po Mszy świętej o godzinie 1700 będzie Nabożeństwo Różańcowe, w czwartek i niedzielę (z wyjątkiem najbliższej) o godzinie 1630. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej umiłowanej przez Matkę Bożą modlitwie. Rodziców prosimy o zachęcenie i umożliwienie udziału w nabożeństwach różańcowych dzieciom i młodzieży.

1. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze wotywne o godzinie 1700. Możliwość spowiedzi w piątek od godziny 1630. Do chorych udamy się w piątek około godziny 1400.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 września 2020 r.

1. Dziś w parafii Jarocin Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, suma o godzinie 1130.

1. W poniedziałek obchodzimy Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. O godzinie 1630 spowiedź dla młodzieży mającej przyjąć Sakrament Bierzmowania.

1. We wtorek Ks. Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Uroczystość odbędzie się o godzinie 1600. Otoczmy młodzież ich rodziców i świadków bierzmowania darem naszej modlitwy.

1. Z racji na powyższą uroczystość we wtorek nie będzie Mszy Świętej o godzinie 1800, a Nabożeństwo ku czci Świętej Rity i Nowenna do Świętego Wojciecha będzie po Mszy Świętej o godzinie 700.

1. W środę wspominamy Świętego Ojca Pio z Pietrelciny kapłana. Po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W czwartek o godzinie 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy świętego Józefa u Sióstr i możliwość adoracji do godziny 1800.

1. W sobotę 26 września 2020 roku po Mszy Świętej wieczornej (ok. godz. 1830) w naszym kościele parafialnym rozpocznie się Kurs Przedmałżeński, jeśli ktoś zamierza w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalne małżeństwo, a nie posiada takiego kursu prosimy o wzięcie w nim udziału.

1. W przyszła niedzielę Msza Święta o godzinie 1700 będzie sprawowana na cmentarzu parafialnym. O 1645 tamże Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych. Prosimy o zatroszczenie się o porządek na cmentarzu.

Środa, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, II