Menu dodatkowe
  • ółążść‡

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28 maja 2023 r.

 

1.    Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Liturgiczny Okres Wielkanocy. Msza Święta o godzinie 1700 będzie dziś na cmentarzu, a o godzinie 1630 w Kaplicy cmentarnej Nabożeństwo Majowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych.

 

2.    W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła - drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte w kościele parafialnym o godzinie 700 i 1700, w Gliniance o godzinie 1600, suma odpustowa w Bielińcu o godzinie 1700.

3.    We wtorek po Mszy Świętej o godzinie 1700 Nowenna do Świętego Wojciecha naszego Patrona.

 

4.    W środę obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej o godzinie 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu w „Małej” Kapliczce w Gliniance Uroczystość Odpustowa, Msza Święta tamże o godzinie 1700 po niej procesja.

 

5.    W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godzinie 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne i możliwość Adoracji do godziny 1700.

 

6.    W piątek wspominamy Błogosławionych Męczenników Sadoka i Towarzyszy. Jest to pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godziny 1630, do chorych udamy się od godziny 900, prosimy o ich zgłoszenie.

 

7.    W sobotę wspominamy Świętych Męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy, to pierwsza sobota miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 1700 modlitwa różańcowa.

 

8.    W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy ona Okres Komunii Świętej Wielkanocnej. W tym dniu Uroczystości Odpustowe w Ulanowie. Po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

9.    Do środy włącznie po Mszy Świętej o godzinie 1700 Nabożeństwo Majowe.

 

10. Za półtora tygodnia 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Planowana trasa będzie przebiegać ulicą Niwa, potem ulicą Mokradło i powrót ulicą Parkową. O przygotowanie ołtarzy prosimy I – mieszkańców ulicy Niwa w połowie ulicy, II – mieszkańcy ulicy Mokradło, III – mieszkańcy ulicy Parkowej na wysokości dawnego przedszkola, IV – mieszkańcy Wólki Bielińskiej przy figurze Matki Bożej.

 

 Dziękujemy za ofiary składane na tacę, które pozwalają na bieżące funkcjonowanie parafii.

Święta

Poniedziałek, VIII Tydzień zwykły
Rok A, I
Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła

Liturgia słowa

Wyszukiwanie

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
1391832