Menu dodatkowe
  • ółążść‡

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023 roku

 

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania na Zbawiciela. Jest to z jednej strony pamiątka starotestamentalnego oczekiwania na Mesjasza, ale również czas przypominający o naszym oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię. Adwent przeżywać będziemy z Maryją, która jest dla nas wzorem oczekiwania na Chrystusa. Ku Jej czci będzie odprawiana Msza święta zwana Roratami. Msza ta będzie w dni powszednie o godzinie 630, a o godzinie 600 będą śpiewane godzinki. Ponieważ dzieci szkolne nie mogą w niej uczestniczyć, z powodu zajęć szkolnych, dlatego dla nich roraty będą o godzinie 1700 , w czasie jej trwania będzie krótka czytanka dla nich, a po Mszy Świętej losowanie figurki Matki Bożej. Dzieci będą mogły zbierać pamiątkowe obrazki za udział. Na tę Mszę Świętą dzieci przychodzą z lampionami. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tych Mszach świętych. Rodziców prosimy o umożliwienie udziału dzieciom.

Dziś po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

2.     W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Świętej Barbary dziewicy i męczennicy, w tym dniu odpust w Ulanowie suma o godzinie 1100.

 

3.     We wtorek po Mszy Świętej o godzinie 630 Nowenna do Świętego Wojciecha naszego Patrona.

 

4.     W środę obchodzimy wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa, Msza Święta o godzinie 630 jest w tym dniu sprawowana w Kaplicy Sióstr Dominikanek, po niej modlitwy do Świętego Józefa i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu odpust w Kurzynie suma o godzinie 1100.

 

5.     W czwartek wspominamy Świętego Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, o godzinie 1600 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o święte powołania kapłańskie i zakonne i możliwość Adoracji do godziny 1700.

 

6.     W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Msze święte w Bielinach o godzinie 630 i 1700. Na Mszę Świętą o godzinie 1700 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej z rodzicami, dokonamy poświęcenia medalików dla nich. Przypominam, że medaliki dzieciom zakupują rodzice.

 

7.     Dziś na Mszy świętej o godzinie 700 zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Można je nabywać w kościele pod chórem i w zakrystii. Ofiary, które z tej racji są składane zostaną przeznaczone na prace przy kościele, oraz na potrzeby klasztoru, jako wyraz naszej wdzięczności za prace Sióstr Dominikanek w naszej parafii. Wzakrystii również do nabycia świece przygotowane przez Caritas, ich zakup wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, cena świec w tym roku została ustalona przez Caritas na 12 zł.

 

8.     W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po Mszach Świętych zbiorka do puszek na ten cel.

Święta

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
1499033