Ponad 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży działającej w parafialnych grupach oazowych, Szkolnym Kółku Różańcawym i w Służbie liturgicznej Ołtarza wzięła udział w sobotnich uroczystościach w katedrze w Sandomierzu (24 listopada 2007). Jak co roku w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla w stolicy diecezji odbył sie dzień Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich diecezji sandomierskiej. Dodatkową okazją do świętowania była 5-rocznica sakry J.Eks. Ks. Bpa Andrzeja Dzięgi.

Do Sandomierza przybyliśmy ok. godz.9.00 i nawiedziliśmy nasze seminarium. Nasz Rodak - kl. Waldek Bieńko z Bielinca przyjął nas bardzo serdecznie i oprowadził nas po świątyni seminaryjnej, której jest aktualnie proboszczem oraz po seminarium.

Następnie braliśmy udział w uroczystościach w katedrze, a po ich zakończeniu i po poczęstunku w Instytucie Teologicznym zwiedzaliśmy miasto i plac, gdzie w roku 1999 Mszę Świętą odprawił Sługa Boży Jan Paweł II.

Więcej informacji na stronie: http://www.sandomierz.opoka.org.pl/akt/index.php?id=2222