Liturgią Paschalną o godz. 19.00 wkroczyliśmy w "Święta wszystkich Świąt" - jak często określa się Wielkanoc. Fakt, iż Święta w tym roku przypadają tak wcześnie sprawił, że Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczynaliśmy w ciemności, co jeszcze bardziej ukazało symbolikę światła - tak bardzo obecną w tej starożytnej liturgii.

Po Liturgii Światła rozpoczęliśmy Liturgię Słowa, składającą się w tym roku z 3 czytań ze Starego Testamentu (Rdz 22, Wj 14, Iz 55), przeczytanych przez lektora Przemysława Fąfarę, strażaka Andrzeja Kolucha i kleryka Łukasza Kruka. Towrzyszące czytaniom psalmy wykonali: Marcin Tarnawski, Grzegorz Piwowar oraz Agnieszka Kamińska. Czytanie z Nowego Testamentu - tzw. Epistołę przybliżył nam Grzegorz Fronc.

Następnie rozpoczęła się Liturgia Chrzcielna, w czasie której - po poświęceniu wody - 2 dzieci zostało włączonych do Ludu Bożego przez Sakrament Chrztu Świętego. Wszyscy uczestnicy natomiast odnowili swoje przyczenia chrzcielne.

Ostatnią częścią Wigilii Paschalnej była Liturgia Eucharystyczna.

O świcie licznie zgromadzeni parafianie usłyszeli radosne: "Chrystus zmartwychwstał" i wyruszyli z naszej świątyni w procesji rezurekcyjnej, by następnie uczestniczyć w Mszy Św. Ks. Proboszcz w czasie homilii zachęcił, by nasz udział w zmartwychwstaniu Chrystusa nie był tylko sprawą przyszłości, lecz byśmy na codzień - w naszej pracy i trudach kroczyli z Chrystusem.

W końcowej mowie Ks. kan. Jan Jagodziński wyraził podziękowania tym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości ostatnich dni: zwłaszcza Służbie Liturgicznej Ołtarza, a także Strażakom.

Po zakończeniu Mszy Św.  Rezurekcyjnej tradycyjnie w sali parafialnej odbyło się śniadanie z udziałem duszpasterzy i strażaków, które było okazją do składania sobie życzeń i serdecznej rozmowy.

W sobotę 15 marca o godz. 17.00 w kaplicy Sióstr Dominikanek została odprawiona przez o. Jana Sochackiego z Terliczki Msza Św. odpustowa. W okolicznościowej homilii kaznodzieja wskazał na cechy św. Jóżefa godne naśladowania szczególnie w dzisiejszych czasach, np. wyciszenie. We Mszy Św. udział wzięły Siostry z Ulanowa oraz wierni naszej parafii - gorliwi czciciele św. Józefa.

W Niedzielę Palmową 16 marca w kościele w Bielińcu odbył się po raz kolejny finał konkursu palm.

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży z parafii Bieliny (młodzież z Bielin, Bielińca, Wólki Bielińskiej a także z Kępy Rudnickiej - par. Ulanów). Ewangeliczne sceny Męki i Śmierci Jezusa dzięki zaangażowaniu i talentowi aktorów, a także muzyce i grze świateł przemówiły w niezwykły sposób do zgromadzonej licznie widowni - nie tylko wzruszyły, ale również przybliżyły do Chrystusa - cierpiącego Sługi Jahwe. Niezapomniany klimat stworzyła Ewa Siembida z Ulanowa, której pieśni zabrzmiały tego wieczoru w tej filialnej świątyni.

Po przedstawieniu starosta niżański - P. Władysław Pracoń wraz z Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Wsi Bieliniec a zarazem organizatorem całej akcji - P. Wacławem Piędlem wręczyli nagrody uczestnikom konkursu palm, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Zakończeniem tego wieczoru, który stanowił wprowadzenie w przeżywanie Wielkiego Tygodnia była wspólna modlitwa.

Misterium Męki Pańskiej młodzież przedstawiła w Wielkim Tygodniu także w pozostałych wioskach należących do parafii św. Wojciecha w Bielinach.

Od 2 niedzieli Wielkiego Postu trwały próby Misterium Meki Pańskiej w kościele w Bielińcu. W przygotowaniu tego projektu bierze udział młodzież z Bielin, Bielińca, Wólki Bielińskiej, Kępy Rudnickiej i Ulanowa. Premiera - 16 marca 2008.

Młodzież z naszej parafii

serdecznie zaprasza na

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa (16.03.08)

- kościół w Bielińcu, godz. 18.30.

Wielki Poniedziałek (17.03.08)

- Glinianka (Dom Ludowy), godz. 19.00

Wielki Wtorek (18.03.08)

- Bieliny (Szkoła Podstawowa), godz. 19.00

Jezus – Marcin Tarnawski

Maryja – Magdalena Kowal

Piotr – Marcin Kowal

Jakub – Grzegorz Tarnawski

Jan – Krzysztof Mierzwa

Szymon –Marcin Koszałka

Tomasz - Radosław Fąfara

Judasz – Przemysław Fąfara

Apostołowie – Sławomir Kruk, Mariusz Sałęga, Krzysztof Skalny, Paweł Bąk, Mariusz Moskot, Mateusz Pająk,

Piłat – Grzegorz Fronc

Żołnierze – Marek Pająk, Tomasz Szkutnik, Sylwester Szkutnik

Anioł – Magdalena Pachla

Diabeł – Michał Tarnawski

Szymon Cyrenejczyk – Marek Maziarz

Weronika – Aneta Paszek

Zgraja – Monika Cudziło, Jola Szczepańska,

Płaczące niewiasty – Joanna Paszek, Sylwia Cudziło, Sylwia Byra, Angelika Wójtowicz, Kinga Tymczak, Ilona Małek

Specjalne podziękowania:

- Ewie Siembida, P. Bożenie i Wacławowi Piędlom, P. Alinie Olszówka, P. Marzenie Kluk, S. Danieli Łuc,  P. Mieczysławowi Chmura,  P. Eli Granosek, P. Stanisławowi Wójtowiczowi, Andrzejowi Krukowi, Lucjanowi Nalepa, Pawłowi Jaworskiemu, P. Józefowi Wójtowiczowi, Andrzejowi Koluchowi, P. Dyrektor Barbarze Sibiga oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Ulanowie, P. Irenie Siembida, P. Barbarze Szoja i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli!