Menu
Menu dodatkowe
  • ółążść‡

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

1 maja we czwartek po raz 9 w sandomierskim Wyższym Seminarium Duchownym odbył się dzień otwartej furty. Na to spotkanie rodzin kleryków, przyjaciół, ministrantów, lektorów oraz młodzieży oazowej przybywa co roku wielu zainteresowanych - w tym roku ok. 4 tyś. przedstawicieli poszczególnych parafii. Z naszej parafii po raz pierwszy udała się grupa dzieci i młodzieży. Po Mszy Św. celebrowanej przez Ks. Rektora Jana Biedronia w ogrodzie seminaryjnym zwiedzaliśmy kościół Św. Michała, gdzie przewodnikiem był nasz rodak (a zarazem pełniący funkcję proboszcza w tymże kościele kl. Waldek Bieńko). Potem zwiedzaliśmy jeszcze budynek Seminarium, wystawy okolicznościowe oraz ogród. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy również koncertów zaproszonych zespołów. Jednak największą sensacją było zakończenie loterii, gdy okazało się, że główną nagrodę - komputer - wygrał ktoś z naszej grupy, a był nim ministrant Dariusz Hajduk. Oczywiście nasz entuzajzm był ogromny - pomogliśmy zwycięzcy bezpiecznie przetransportować nagrodę do domu. Miejmy nadzieję, że wygrana Darka zachęci dzieci i młodzież do aktywniejszego włączania się w akcje organizowane nie tylko w parafii, ale również na szczeblu dekanalnym czy diecezjalnym.  

Więcej:

http://www.wsd.sandomierz.opoka.org.pl/aktual/010508/010508.html

http://www.sandomierz.opoka.org.pl/akt/index.php?id=2446

Niedziela 4 maja była w naszej parafii dniem I Komunii Świętej - podczas Mszy Św. o godz. 9.00  29-osobowa grupa uczniów klas drugich po raz pierwszy w pełni uczestniczyła w ofierze Mszy Świętej. Po długim i solidnym przygotowaniu dzieci w piątek 2 maja przystąpiły do sakramentu pokuty, a w niedzielę do Stołu Pańskiego. Ksiądz Proboszcz w kazaniu zachęcił dzieci od szczególnej wdzięczności Bogu za dar wiary, a do rodziców zwrócił się z prośbą o zapewnienie dzieciom możliwości rozwijania tego daru poprzez pielęgnowanie w rodzinach życia religijnego. Po uroczystej Eucharystii tradycyjnie odbyło się wspólne spotkanie w sali parafialnej dla dzieci i ich rodziców.   

6 maja we wtorek grupa dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami oraz P. Aliną Olszówką i ks. Krystianem wyruszyła na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Słuchającej w Kalwarii Pacławskiej, by dziękować za dar I Komunii Świętej i polecać wszystkie swoje intencje. Po Mszy Św. przed cudownym obrazem i zwiedzaniu sanktuarium oraz otoczenia klasztoru franciszkańskiego udaliśmy się jeszcze do Krasiczyna, by zwiedzić tamtejszy zamek. W drodze oprócz modlitwy był również czas na dobrą zabawę, w której udział brały zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

W dniu 8 maja o godz. 10.00 w sandomierskiej katedrze nasz rodak - kleryk Waldemar Bieńko wraz z 16 alumnami przyjął z rąk J.Eks. Ks. Bpa Edwarda Frankowskiego święcenia diakonatu. W uroczystości udział brali kapłani, siostry zakonne, członkowie rodzin nowowyświeconych diakonów oraz przedstawiciele parafii - z naszej wspólnoty była to prawie 40-osobowa grupa ministrantów, młodzieży oazowej oraz mieszkańców Bielińca.  Wspólna  modlitwa była zarazem dziekczynieniem za dar powołania z naszej parafii, jak również prośbą o błogosławieństwo dla diakonów w dobrym pełnieniu diakońskiej posługi i przygotowaniu do kapłaństwa.

 

Więcej informacji:

http://www.wsd.sandomierz.opoka.org.pl/aktualne0508.html

http://www.sandomierz.opoka.org.pl/akt/index.php?id=2458

Szczególnie uroczyście święto obchodzone było w kościele filialnym w Bielińcu, który nosi takie właśnie wezwanie. Na uroczystą Mszę Św. odpustową przybyli księża: ks. Robert Utnik - wikariusz z Zarzecza, który sprawował Eucharystię i wygłosił homilię oraz ks. Jan Kądziołka z Racławic. We Mszy Św. mimo dnia pracującego bardzo licznie uczestniczyli mieszkańcy Bielińca.

We wtorek 13 maja - w rocznicę objawień fatimskich oraz w rocznicę zamachu na Jana Pawła II o godz. 18.00 w naszym sanktuarium odprawiona została Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.  Uroczystej celebrze, w czasie której dzieci pierwszokomunijne wniosły do świątyni relikwie dzieci fatimskich - bł. Hiacynty i Franciszka, przewodniczył ks. Dziekan Zdzisław Drozd. Przewodniczący liturgii w homilii ukazał wszystkim jako wzór - zwłaszcza dla najmłodszych - dwójke błogosławionych, którzy odtąd odbierać będą szczególną cześć w naszej parafii. W nawiązaniu do słów Chrystusa z Ewangelii zachęcił, by stawać się prostymi jaki dzieci, "bo do takich należy Królestwo niebieskie". "Przecież to do dzieci najczęściej zwracała się Maryja w swoich objawieniach, prosząc, by przekazały Jej orędzie wszystkim - także starszym. To od dzieci uczymy się tej prawdziwej pobożności, szczerości, posłuszeństwa Matce Bożej" - mówił kaznodzieja. Msza Św. i nabożeństwo różańcowe z udziałem licznie przybyłych wiernych z terenu bielińskiej parafii zakończyły się ucałowaniem relikwii fatimskich pastuszków. 

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała - mimo nienajlepszej pogody zgromadziła wielu  wiernych - nie tylko w kościołach filialnych,  ale  przede wszystkim  na głównej Mszy Świętej o godz. 10.00. Eucharystia ta była jednocześnie uroczystością rocznicową I Komunii Świętej dla uczniów klas III, którzy zgromadzili się wokół ołtarza, by dziękować Bogu za dar przyjmowanej Eucharystii. Po homilii, w której Ks. Proboszcz zachęcał do umiłowania Najświetszego Sakramentu i do pogłębiania swojej pobożności eucharystycznej, dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Teksty liturgiczne odczytywane były przez dzieci rocznicowe. We Mszy Św. wzięli również udział liczni strażacy ze wszystkich miejscowości naszej parafii wraz z pocztami sztandarowymi. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy wierni wyszli ze świątyni, by za Najświętszym Sakramentem podążać ulicami naszej wioski. Tradycyjnie przy 4 ołtarzach odczytane były fragmenty Ewangelii, odśpiewane Suplikacje i udzielone błogosławieństwo. Zakończeniem procesji było uroczyste Te Deum w bielińskiej świątyni.
Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszych uroczystości:
tym, którzy przygotowali ołtarze: młodzieży oazowej i służbie liturgicznej ołtarza (ołtarz I: Eucharystia nadzieją młodych); PP. Hasiakom, P.Bazan, P. Rup
(ołtarz II: Eucharystia umocnieniem rodziny), Dyrekcji, pracownikom i sąsiadom Szkoły Podstawowej (ołtarz III: Eucharystia radością dziecka) oraz Siostrom Dominikankom (ołtarz IV: Eucharystia pokarmem wszystkich). Bóg zapłać strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatki wraz z opiekunkami, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, P. Organiście, Różom Różańcowym niosącym świece, wszystkim którzy usprzątnęli trasę procesji i udekorowali swoje domy oraz wszystkim uczestnikom!
Po zakończeniu uroczystości rozpoczeła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwała do wieczornego nabożeństwa majowego.

Święta

Środa, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dr Kościoła

Wyszukiwanie

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
1165335