W niedzielę 1 czerwca o godz. 14.00 w kościele filialnym w Bielińcu odbyła się niecodzienna uroczystość - poświęcenie tablicy upamiętniającej męczeństwo ofiar I wojny światowej. Wśród poległych w czasie tej wojny, której 90-rocznica zakończenia przypada w tym roku, byla również spora grupa społeczności Bielińca.  Uroczystą Mszę Św., na którą obok licznie zgromadzonych parafian przybyli również przedstawiciele władz samorządowych z Ulanowa i Niska odprawił J. Eks. Ks. bp Edward Białogłowski - biskup pomocniczy z Rzeszowa.  Po zakończeniu Eucharystii poświęcono tablice, która umieszczona została na ścianie frontowej świątyni. Okolicznościowe przemówienia wygłosili przedstawiciele władz samorządowych, a następnie wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, Towarzystwa Przyjaciół Wsi Bieliniec oraz Sołectwa. Podczas tej uroczystości ks. Bp Białogłowski dokonał również poświęcenia dwóch obrazów - obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który odwiedzał bedzie domy naszej parafii, a w przyszłości umieszczony zostanie w kościele filialnym w Gliniance oraz obraz bł. ks. Władysława Findysza, którego relikwie wprowadzono do bielinieckiego kościoła. Dodatkową okazją do świętowania była 20-rocznica posługi proboszczowskiej ks. kan. Jana Jagodzińskiego, który usłyszał słowa uznania i wdzięczności z ust parafian, burmistrza Miasta i Gminy Ulanów p. Andrzeja Bąka oraz ks. Dziekana Zdzisława Drozda.

We czwartek 12 czerwca papieski plac w Sandomierzu znów zgromadził setki wiernych wraz z kapłanami - szczególnie młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, by uroczystą Mszą Świętą dziękować Bogu za obecność na sandomierskiej ziemi Papieża Polaka. Jan Paweł II dokładnie 9 lat temu w tym miejscu sprawował Eucharystię i wygłosił słowo, którego najważniejsze przesłanie przypomniał w swojej homilii Biskup Ordynariusz Andrzej Dzięga: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą".
W uroczystościach wzięli również udział wraz z ks. wikariuszem przedstawiciele młodzieży bierzmowanej w tym roku w naszej parafii.

W sobotę 14 czerwca tradycyjnie już Bieliny zgromadziły ministrantów całego ulanowskiego dekanatu na dorocznym turnieju piłki nożnej. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem, które poprowadził ks. Robert Utnik - wikariusz z Zarzecza wraz ze scholą oazową z Bielin. Po modlitwie w naszym sanktuarium rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie, na kóre przybyli w tym roku grupy ministrantów z księżmi opiekunami z następujących parafii: z Zarzecza, z Ulanowa, z Krzaków, z Kłyżowa oraz druzyna miejscowa. I miejsce w turnieju zajęła - podobnie jak w roku ubiegłym drużyna ministrantów z Zarzecza, miejsce II przypadło w udziale grupie z Ulanowa, natomiast III miejsce wywalczyli gospodarze. Wszyscy zwycięzcy oprócz dyplomów pamiątkowych otrzymali również w prezencie piłkę, by nadal czynnie uprawiać sport.
Szczególne podziękowanie P. Grzegorzowi Szewcowi, które poprowadził wszystkie spotkania w czasie turnieju oraz grupie oazowej z naszej parafii, za cały trud organizacyjny!

W sobotę 21 czerwca w ramach Dnia Modlitw o Świętość Kapłanów ks. bp ordynariusz Andrzej Dzięga ogłosił kościoły jubileuszowe z przywilejem odpustu przez cały rok św. Pawła (29.06.2008-29.06.2009). Wśród dziesięciu takich kościołów jest również światynia filialna w naszej parafii - kościół w Gliniance, który nosi tytuł "Sw. Apostołów Piotra i Pawła".
Z tej racji w niedzielę - w dzień rozpoczęcia Roku Pawłowego, a zarazem w dniu odpustu Piotra i Pawła w Gliniance odprawiona została uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. dziekana Zdzisława Drozda o godz. 14.30.
Równocześnie rozpoczęło się w Gliniance nawiedzenie wszystkich domów przez obraz matki Bożej Częstochowskiej.