W dniach od 20 do 25 lipca 16-osobowa grupka oazowiczów z naszej parafii odpoczywała w małej miejscowości Krośnica w Pieninach. Codzienna Msza Św., wspólne modlitwy, śpiewy i piękno przyrody pomagały nam w ten wakacyjny czas być bliżej Boga, natomiast wspólne wędrowanie oraz zabawy zbliżały nas wzajemnie do siebie. W czasie tego wypoczynku odwiedzieliśmy Słowację, zdobyliśmy Trzy Korony oraz okoliczne pagórki, a przede wszystkim nawiedziliśmy Centrum Oazowe na Kopiej Górce w Krościenku. Tam modliliśmy się przy grobie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego - założyciela Ruchu Światło-Życie oraz poznawaliśmy duchowość tego Ruchu oraz formy oazowego apostolatu. Mimo nienajlepszej pogody (okoliczne wsie zostały nawet dotknięte klęską powodzi) miło wspominamy ten wspólnie i radośnie spędzony czas.

We środę 16 lipca odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej zgromadził w naszej świątyni licznych wiernych oraz duchowieństwo. Sumie odpustowej przewodniczył ks. kan. Stanisław Marek - proboszcz z Majdanu Łętowskiego, który w homilii przypomniał o ukrytym działaniu szatana w dzisiejszym świecie i wskazał jako ratunek przebywanie w bliskości Maryi przez różaniec i szkaplerz. Mszę Św. koncelebrowali także: ks. kan. Tadeusz Kuźniar - proboszcz z Jarocina, ks. kan. Janusz Szczepański - emeryt z Krosna, ks. Jan Kądziołka - proboszcz z Racławic, ks. kan. Mieczysław Tomoń - emeryt z Nartu, ks. kan. Zdzisław Drozd - dziekan dekanatu ulanowskiego oraz ks. kan. Jan Mromliński - proboszcz z Dębna (diec. przemyska) - rodak z Bielin. Pod koniec Mszy Św. dzieci złożyły życzenia Księżom Jubilatom - ks. Stanisławowi oraz ks. Tadeuszowi, którzy w tym roku obchodzili 35-lecie święceń kapłańskich.

Jak co roku młodzież i dzieci diecezji sandomierskiej przynależące do Ruchu Światło-Życie w okresie letnim przeżywały wakacyjne oazy w Bieszczadach. Tego roku w różnych ośrodkach oazowych (Niemienice, Uherce, Ropienka, Olchowa, Skorodne) i na różnych stopniach formacyjnych wzięły udział 22 osoby z naszej parafii. 11 lipca 2008 roku, wszyscy uczestnicy pierwszych turnusów spotkali się tradycyjnie na Dniu Wspólnoty w Jasieniu, w sanktuarium Matki Bożej Królowej Bieszczad. W tym roku swoją obecnością zaszczycił oazowiczów bp Andrzej Dzięga. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty, na które złożyły się prezentacje poszczególnych grup. Po godzinie świadectw nastąpił punkt kulminacyjny Dnia Wspólnoty - wspólna Msza Święta pod przewodnictwem bp. Dzięgi, który w homilii podzielił się niepokojami dotyczącymi sposobu przeżywania bierzmowania w diecezji oraz wyraził pragnienie, by Ruch Światło-Życie mocniej zaangażował się w przygotowanie do tegoż sakramentu w parafiach. Kaznodzieja wyraził również wdzięczność wszystkim oazowiczom za ich świadectwo składane podczas wakacyjnych rekolekcji, jak również w całorocznej działalności na terenie parafii; dodał odwagi, by młodzież nie lękała się podejmowania trudnych wyzwań ewangelizacyjnych. Po dzieleniu chlebem i agapie wszyscy ponownie zgromadzili się przed obliczem Matki Bożej Bieszczadzkiej na nabożeństwie, które rozpoczęła Koronka do Bożego Miłosierdzia. W dalszej części uczestnicy usłyszeli słowo pożegnalne biskupa sandomierskiego oraz świadectwa członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zakończeniem było złożenie deklaracji przez nowych członków KWC. Każdy uczestnik otrzymał książkę i słodycze podarowane przez bp. Andrzeja Dzięgę. Dzień Wspólnoty, który jest znakiem zjednoczenia w mocy Ducha Świętego był dla wszystkich tegorocznych oazowiczów nie tylko dniem radości ze wspólnych spotkań, ale również uroczystego świętowania oraz pogłębiania wiary i wzajemnej jedności.