Decyzją Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika swoją posługę jako Przełożona i Zakrystianka zakończyła S. Daniela Łuc. Nową Przełożoną została S. Diana Kulas, natomiast posługę zakrystianki objęła S. Klemensa Witek.

W drogę z nami wyrusz Panie...

5 przedstawicieli naszej parafii wraz z ks. wikariuszem wyruszyło 4 sierpnia na szlak Jubileuszowej XXV Pieszej Pielgrzymki Stalowowolskiej na Jasną Górę. Po 9 dniach pielgrzymowania czasem w słońcu, a czasem w deszczu, ale zawsze w atmosferze radości i wdzięczności, wśród śpiewu, modlitw i konferencji 1338 pielgrzymów wraz z 32 kapłanami dotarło przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Pod Jasnogórskim Szczytem 12 sierpnia witali nas Księża Biskupi, Kapłani oraz pielgrzymi, którzy dotarli na to wspólne świętowanie autokarami - z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem przybyła również kilkunastoosobowa grupa pielgrzymów. O 9.30 wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy Św., w czasie której ks. bp Andrzej Dzięga wypowiedział w imieniu całej diecezji uroczysty Akt Zaproszenia Maryi do naszej diecezji na szlak nawiedzenia w Kopii Jasnogórskiego Wizerunku. Po Mszy Św. nastąpił niezwykle wzruszający moment, kiedy to pielgrzymi po trudach pieszego wędrowania mogli wejść na krótką modlitwę do kaplicy Matki Bożej, by popatrzeć choć przez chwilę w oczy Matki i wypowiedzieć swoje dziękczynienia i prośby. Przedstawiciele naszej parafii pielgrzymowali w grupie Wojciech (dek. Ulanów), która włączona była do grupy Urszula (dekanat Rudnik). Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na szlaku pielgrzymki pojawi się większe grono pątników z parafii Bieliny!