Jak co roku 14 września nasza bielińska wspólnota parafialna zgromadziła się w miejscu szczególnym - przy Krzyżu-pomniku na Wysokim Lądzie. Czuwanie rozpoczęła modlitwa różańcowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzone przez Ks. Proboszcza. O 17.00 rozpoczęła się Msza Św. celebrowana przez ks. dra Krzysztofa Kidę - administratora z Kłyżowa i wykładowcy w WSD w Sandomierzu. W Słowie Bożym kaznodzieja wprowadził wszystkich licznie zebranych wiernych w tajemnicę Krzyża, ukazując sens cierpienia i zachęcając wszystkich, by postawili krzyż w centrum swego życia, w swoim sercu.

Na Świętym Krzyżu 13 września 2008 roku rozpoczęła się w diecezji sandomierskiej druga Peregrynacja Jasnogórskiej Matki Bożej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia pod hasłem "Witaj Królowo, Matko i Nadziejo nasza". W uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem kard. Franciszka Macharskiego udział wzięło 28 biskupów,  prawie 200 kapłanów oraz ok. 10 tyś. wiernych - w tym grupa z naszej parafii z ks. wikariuszem i ks. diakonem Waldemarem Bieńko. W homilii metropolita katowicki abp Damian Zimoń podkreślił, że czas Nawiedzenia będzie "wielką ewangelizacją Kościoła sandomierskiego". Na zakończenie Mszy Świętej bp Andrzej Dzięga dokonał zawierzenia Maryi całej diecezji na błogosławiony czas Nawiedzenia. - Matko, na progu tego świętego czasu, klękam przed Tobą i Tobie samej zawierzam to dzieło, które się w naszym świętym Kościele sandomierskim rozpoczyna, a które Ty sama prowadź - modlił się ordynariusz. Podczas uroczystości bp Edward Frankowski odczytał zgromadzonym telegram od Benedykta XVI. Ojciec Święty zapewnił o modlitwie, aby to nawiedzenie przyniosło błogosławione owoce gorliwej wiary, rozmodlenia i pojednania zwaśnionych, obudziło ducha pokuty i potrzebę nawrócenia oraz uprosiło powołania kapłańskie i zakonne. Na czas Nawiedzenia papież udzielił apostolskiego błogosławieństwa.

Więcej informacji: http://www.sandomierz.opoka.org.pl/akt/index.php?id=2598

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży z naszej parafii wraz z S. Augustyną wzięła udział w XI Spotkaniu Młodych na Świętym Krzyżu. Ponad 2 tysiące młodych ludzi z diecezji sandomierskiej zgromadziło się w tym dniu pod hasłem "Witaj Matko!". Pielgrzymowanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową z Nowej Słupi tzw. Traktem Królewskim. Centralnym punktem Spotkania było nabożeństwo Słowa Bożego "I od tej chwili uczeń wziął Ją do siebie". W homilii bp Frankowski przypomniał zgromadzonej młodzieży o potrzebie czystego serca: "Aby się zbliżyć do Boga trzeba mieć czyste serce, rozjaśnione blaskiem prawdy, którą jest Chrystus. Tylko czyste serce może kochać Boga, tylko czystym sercem można służyć bliźnim". Na zakończenie biskup nawiązał do nawiedzenia diecezji przez Matkę Bożą Jasnogórską i zachęcił zgromadzonych, aby Maryja była obecna w całym ich życiu. Po nabożeństwie młodzież bawiła się w czasie koncertu zespołu "Siewcy Lednicy", a po południu witała Maryję, która przybyła do diecezji w Świętym Wizerunku Nawiedzenia.
Więcej informacji: http://www.sandomierz.opoka.org.pl/akt/index.php?id=2599

Zakończyła się trwająca od kilku miesięcy renowacja elewacji naszej bielińskiej świątyni.