Niedzielny, październikowy wieczór dostarczył wielu pięknych chwil i wzruszeń mieszkańcom Bielińca oraz wszystkim przybyłym na Wieczór Poezji organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec. Członkowie tego Towarzystwa chcieli w ten sposób dowartościować lokalnych poetów, których poetyckie strofy wypełniły małą świątynię p.w. Matki Kościoła. Atmosferę stworzyły nie tylko słowa poezji autorstwa P. Stanisławy Drzymały (Bieliniec), S. Julity (dominikanki z Bielin), P. Józefa Mroczka (Bieliny) oraz P. Henryka Gontarza (Ulanów) w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Bielińca, ale również muzyka i piękna dekoracja kościoła. Inicjatywa ta stała się okazją, by lepiej poznać sylwetki miejscowych artystów, jak również zasłuchać się w wiersze opowiadające o historii, religijności, zwyczajach i tradycji oraz pięknie krajobrazu okolicznych miejscowości rozsianych wzdłuż Sanu. Autorzy wierszy ze wzruszeniem przybliżyli wszystkim gościom tematykę swojej twórczości, jej genezę oraz motywy, które stały się inspiracją do tworzenia poezji. Specjalnym gościem Wieczoru był ks. Wiesław Jurek – były wikariusz bielińskiej parafii, który zaprezentował swoją twórczość zawartą w niedawno wydanym tomiku pt. „Okno”. Obok pięknych i głębokich wierszy odsłaniających duszę księdza artysty usłyszeliśmy o jego zainteresowaniach malarstwem i muzyką, a także wyznanie, iż pierwsze poezje zrodziły się właśnie w latach pracy ks. Jurka w naszej parafii pod wpływem piękna przyrody i cudownych zachodów słońca podziwianych nad brzegiem Sanu. Wieczór zakończył wspólny śpiew i modlitwa oraz zachęta ks. Proboszcza, by podobne spotkania organizować jak najczęściej.

Kilkanaście osób z naszej grupy oazowej w niedzielny wieczór (26 października) obejrzało w stalowowolskim kinie najnowszy film o Papieżu Polaku. "Świadectwo" to unikatowy zapis wspomnień człowieka, który przez 39 lat był najbliżej Sługi Bożego Jana Pawła II. Kard. Stanisław Dziwisz - osobisty sekretarz Wielkiego Papieża dzieli się wspomnieniami ze swojej posługi u Jego boku, a także ujawnia fakty, które dopiero teraz ujrzały światło dzienne, np. fakt próby zamachu w Fatimie czy fakt egzorcyzmów odprawianych przez Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy projekcji orzekli, że film ten bardziej trafił do nich niż poprzednie ekranizacje fabularyzowane pt. "Karol - człowiek, który został Papieżem" oraz Karol - Papież, który pozostał człowiekiem".

Środa, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św