Menu
Menu dodatkowe
  • ółążść‡

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

14 stycznia w Zarzeczu odbył się opłatek ruchów i stowarzyszeń katolickich z ks. bpem Edwardem Frankowskim. Spotkanie, w którym uczestniczyli również przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. wikariuszem rozpoczęło się Mszą Św. w zarzeckim kościele Matki Bożej Śnieżnej o godz. 17.00. W homilii ks. Biskup zachęcił, by w naszych parafiach angażować się coraz bardziej w różnego rodzaju grupy i wspólnoty, ponieważ "wspólnie można zdziałać znacznie więcej". Świadectwo wspólnoty jest szczególnie potrzebne i atrakcyjne w dzisiejszym świecie, gdzie tak często zwycięża indywidualizm i anonimowość. Po Eucharystii w Domu Kultury przybyli z całego dekanatu goście wraz z kapłanami i ks. Biskupem połamali się opłatkiem, a następnie wysłuchali referatu ks. Bpa Edwarda przygotowującego nas do spotkania w czerwcu z Maryją nawiedzającą naszą diecezję w Jasnogórskim Wizerunku. "Niech owocem tego spotkania będzie ożywienie naszego zaangażowania w ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz głębsze ukochanie Pisma Świętego w naszych rodzinach" - mówił ks. Bp Frankowski. Następnie głos zabrała p. Ewa Sęk - dyrektor Katolickiego Domu Kultury w Racławicach, która zachęcała do zaangażowania w zespół pieśni i tańca "Racławice" - "propagujący polską kulturę, tak bardzo zrośniętą z katolicyzmem". Śpiew kolęd, Apelu Jasnogórskiego oraz błogosławieństwo biskupie zakończyło to opłatkowe spotkanie. 

W niedzielę 4 stycznia o godz. 15.30 w sali "pod zielonym dachem" młodzież oazowa przedstawiła Misterium Bożonarodzeniowe pt. "Jasełka z chórem aniołów". Scenariusz wybrała s. Augustyna Król, która również była reżyserem spektaklu i przygotowała stroje. Misterium, choć składało się z tradycyjnych 3 aktów (pasterze, dwór Heroda, adoracja w żłóbku), miało swoją szczególną formę, której oryginalność polegała m. in. na ciągłej obecności chórów aniołów dialogujących z innymi postaciami i komentujących akcję w czasie całego spektaklu (nawiązanie do klasycznej formy tragedii greckiej). Najmłodszym aktorem był 3-miesięczny Jasio, który wystąpił w roli Jezuska i zaskoczył wszystkich swoim spokojnym zachowaniem i profesjonalną grą aktorską - mimo, że był obecny na zaledwie jednej próbie...
Na przedstawienie w Bielinach, jak i w Gliniance (w sobotę 10 stycznia) oraz w Bielińcu (17 stycznia) przybyło wielu parafian, co bardzo ucieszyło całą grupę przygotowującą to przedsięwzięcie.

Święta

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, II
Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
1164306