Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec złożyło ofertę do Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie na wydanie albumu pt. ,,Relikwie Świętych w Sanktuarium Św. Wojciecha w Bielinach’’. Wniosek został oceniony pozytywnie. Album będzie wydany w okładkach twardych, w formacie A 4. Zawierał będzie około 182 strony zdjęć wraz z opisami na papierze kredowym. Parafia Bieliny to jedna z najstarszych w regionie. Kiedy w 1988r. probostwo objął ks. Jan Jagodziński znalazł relikwiarz z relikwiami świętych. Zmobilizowało to księdza do sprowadzenia relikwii świętych i rozwijania ich kultu. Z każdym rokiem przybywało relikwii nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Z uwagi na historię parafii oraz unikatowy charakter Sanktuarium w Bielinach, które jest jednym z nielicznych, a może jedynym miejscem gdzie zgromadzono aż taką ilość relikwii świętych. Wydany album będzie kompendium wiedzy na temat Sanktuarium w Bielinach i znajdujących się w nim świętych w relikwiach. Każdy chrześcijanin wie , że kult relikwii świętych ma długą historię. Wyrósł przede wszystkim z ludowej pobożności. Relikwie to materialne pozostałości zachowane po śmierci świętych, przede wszystkim kości, ale także przedmioty osobiste. W tym roku zostały sprowadzone relikwie męczenników z Peru bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka. Na wydanie albumu otrzymaliśmy: Dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego i Urzędu Miasta i Gminy Ulanów.

800-lecia Zakonu.

Ojciec Święty zezwolił, by uczestnicy obchodów Jubileuszu mogli uzyskać odpust zupełny.

Aby uzyskać odpust dla siebie lub dla dusz osób zmarłych, należy spełnić zwykłe warunki:

stan łaski uświęcającej (uzyskany przez wcześniejszą spowiedź)
uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie Komunii Świętej
modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty

A ponadto jeden ze specjalnych warunków:

pobożne przyłączenie się do świętowania uroczystości Jubileuszu
nawiedzenie kościoła lub kaplicy dominikańskiej

·                tam przed Najświętszym Sakramentem przez odpowiedni okres czasu należy odprawić rozmyślanie,

·                odmówić Ojcze Nasz,

·                Wierzę w Boga,

·                Modlitwę Jubileuszową

·                wezwać opieki Matki Bożej Różańcowej (np. Pod Twoją obronę).

Modlitwa Jubileuszowa

Boże, Ojcze miłosierdzia,

Ty powołałeś Świętego Dominika

na pełnego wiary

wędrownego kaznodzieję i głosiciela łaski,

wlej w nas Ducha

Chrystusa Zmartwychwstałego,

abyśmy wiernie i z radością

głosili Ewangelię pokoju.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Środa, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św