III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2024 roku

1.     Dziś Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 1100, na  ich zakończenie błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego i ich ucałowanie dla chętnych. Adoracja Krzyża Świętego dziś przez Róże Różańcowe. Po Adoracji zmiana tajemnic różańcowych.

2.     W poniedziałek obchodzimy Święto Świętego Kazimierza  Królewicza. W tym dniu z racji na spowiedź w Kurzynie kancelaria będzie nieczynna.

3.     We wtorek po Mszy Świętej o godzinie 1700 Nowenna do Świętego Wojciecha naszego Patrona. Na Mszę Świętą o godzinie 1700 zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej, po Mszy Świętej spotkanie dla nich.

4.     W środę Msza Święta o godzinie 700 jest sprawowana w Kaplicy Świętego Józefa u Sióstr Dominikanek, po niej modlitwy do Świętego Józefa, natomiast po Mszy Świętej o godzinie 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.     W pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne i możliwość adoracji do godziny 1700.

6.     W piątek darem modlitwy otaczamy wszystkie Panie z racji ich święta.

7.     W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 700 rozpoczniemy Nowennę do Świętego Józefa, którą będziemy się przygotowywać do Uroczystości Odpustowej ku Jego czci.

8.     Trwa czas Wielkiego Postu. Jest to czas umartwienia, refleksji nad życiem, pokuty i modlitwy. W tym okresie katolik nie organizuje i nie uczestniczy w zabawach tanecznych, podejmuje wyrzeczenia i więcej czasu poświęca na modlitwę. Pomocą w tym dziele będą służyły nabożeństwa wielkopostne czyli Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.

Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana w każdy piątek o godzinie 1630
i 2000, a
Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 1100. Do Adoracji Krzyża w najbliższą niedzielę zapraszam młodzież męską. Przez okres Wielkiego Postu taca z sumy jest przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

9.     Są do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 8 zł.

10. Nie będzie w tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się ono 15 marca br. w ramach Rekolekcji Wielkopostnych.

Niedziela, III Tydzień Wielkiego Postu
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu