XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lipca 2024 r.

1.     W poniedziałek wspominamy Świętego Bonawenturę biskupa i doktora Kościoła. Msza Święta o godzinie 1700, którą rozpoczniemy Uroczystość Odpustową, będzie sprawowana na cmentarzu parafialnym, o godzinie 1645 Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych i Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

2.     We wtorekw naszej wspólnocie przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Msze Święte będą w kościele parafialnym o godzinie 1100 – suma odpustowa z procesją Eucharystyczną i wieczorna Msza Święta o godzinie 1700.

3.     W środę Msza Święta o godzinie 700 sprawowana jest w kaplicy Sióstr Dominikanek, po niej modlitwy do Świętego Józefa, a po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.     W czwartek obchodzimy wspomnienie Świętego Szymona z Lipnicy kapłana, o godzinie 1600 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o święte powołania kapłańskie i zakonne i możliwość adoracji do godziny 1700, o której będzie Msza Święta.

5.     W sobotę obchodzimy wspomnienie Błogosławionego Czesława kapłana.

6.     W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata” jest to szczególny czas modlitwy w intencji kierowców i podróżujących. Po sumie i w kościołach dojazdowych będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska „Jeden grosz za jeden kilometr”.

7.      W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się 41 Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Szczegóły w gablotce lub kancelarii (tu też zapisy). Spotkanie organizacyjne odbędzie się  28 lipca 2024 roku o godzinie 1600 w Kurzynie. Rozpoczęcie Mszą Świętą.

Piątek, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni