XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021r.

1.    Dziś Msza Święta o godzinie 1700 będzie sprawowana na cmentarzu, od godziny 1645 będziemy modlić się za naszych zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2.    W poniedziałek wspominamy Świętego Wincentego a Paulo kapłana.

3.    We wtorek obchodzimy wspomnienie Świętego Wacława męczennika, po Mszy Świętej o godzinie 1700 nowenna do Świętego Wojciecha naszego Patrona.

4.    W środę obchodzimy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Msza Święta połączona z Nowenną do Świętego Józefa o godzinie 1700, będzie odprawiona w Kaplicy Sióstr Dominikanek. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w tym roku jest po Mszy Świętej porannej.

5.    5. W czwartek wspominamy Świętego Hieronima kapłana i doktora Kościoła, od godziny 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godziny 1700.

6.    6. W piątek obchodzimy wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła. Jest to również I Piątek miesiąca od godziny 1630 możliwość spowiedzi, natomiast do chorych udamy się około godziny 1400. Prosimy o ich zgłoszenie. W tym dniu na Mszę Świętą o godzinie 1700 zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami, rozpoczniemy przygotowanie do uroczystości I Komunii Świętej.

7.    7. W sobotę wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To również I Sobota miesiąca.

8.    W najbliższą niedzielę po sumie odbędzie się procesja różańcowa wokół naszej świątyni, po procesji zmiana tajemnic różańcowych, wieczorem nie będzie Nabożeństwa Różańcowego.

9.    W piątek zaczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie w dni powszednie z wyjątkiem czwartku, po Mszy świętej o godzinie 1700 będzie Nabożeństwo Różańcowe, w czwartek i niedzielę (z wyjątkiem najbliższej) o godzinie 1630. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej umiłowanej przez Matkę Bożą modlitwie. Rodziców prosimy o zachęcenie i umożliwienie udziału w nabożeństwach różańcowych dzieciom i młodzieży.

10. W dniu 2 października (sobota) jest organizowana Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Gorzyc. Szczegóły  na plakacie w gablotce. Chętnych do udziału w tej pielgrzymce prosimy o zgłoszenie tego faktu do środy włącznie.

Program pielgrzymki: 9.00 - powitanie przez ks. proboszcza 9.30 - konferencja "Czy św. Józef modliłby się dziś na różańcu” 10.00 - modlitwa różańcowa 11.00 - Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa 12.00 - "kawa czy herbata"

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 19.09.2021r.

1.    Dziś odpust w Jarocinie ku czci Matki Bożej Bolesnej, suma o godzinie 1130.

2.    W poniedziałek wspominamy Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

3.    We wtorek obchodzimy Święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty, po Mszy Świętej o godzinie 1700 nowenna do Świętego.

4.    W środę Msza Święta ku czci Świętej Rity o godzinie 1700 połączona z Nowenną do Świętego Józefa, będzie odprawiona w Kaplicy Sióstr Dominikanek. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w tym roku jest po Mszy Świętej porannej.

5.    5. W czwartek wspominamy Świętego Ojca Pio z Pietrelciny, od godziny 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godziny 1700.

6.    W najbliższą niedzielę Msza Święta o godzinie 1700 będzie odprawiona na cmentarzu, o 1645 Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych.

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok B, I