Menu
Menu dodatkowe
  • ółążść‡

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

We środę 2 kwietnia - w 3.rocznicę śmierci Jana Pawła II kolejny raz zgromadził nas w naszej parafialnej  świątyni Papież Polak. Najpierw na Mszy Św. o godz. 18.00, której szczególną intencją było dziękczynienie za dar osoby i pontyfikatu Karola Wojtyły, jak również modlitwa o Jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy. Wieczorem o 20.30 licznie przybyliśmy na wspólną modlitwę, by odmówić różaniec i rozważać najważniejsze myśli pontyfikatu Jana Pawła II, takie jak wiara, nadzieja, miłość, cierpienie, rodzina, patriotyzm, tradycja. Niezapomniany klimat stworzyły - obok pieśni związanych z Papieżem w wykonaniu oazy - fragmenty papieskich przemówień. Ciepły głos Sługi Bożego i słowa pełne nadziei dały nam żywo odczuć Jego obecność. Zakończeniem spotkania modlitewnego było zapalenie świec wdzięczności i wspólne wykonania "Barki" - ulubionej pieśni naszego Papieża.  

W dniach od 5 do 12 kwietnia grupa pielgrzymów z naszej parafii z ks. Krystianem oraz wiernymi z parafii Ulanów z ks. Dariuszem Jargieło odwiedziła najważniejsze miejsca pielgrzymkowe Włoch: Wenecję, Loretto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino, Asyż i Rzym. Wspólna modlitwa w autokarze, codzienna Eucharystia, modlitwa w tak ważnych miejscach przy relikwiach i w świętych miejscach - szczególnie przy grobach Świętych Apostołów i przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II pogłębiły wiarę pielgrzymów i wzmocniły więź z Bogiem i Maryją. W każdej modlitwie obok osobistych intencji pielgrzymów obecne były intencje naszej parafii, a szczególnie tych którzy prosili o pamięć modlitewną i którzy wspierali swoją modlitwą pielrzymujących wypraszając im szcześliwy powrót do domu. Za tą modlitwę serdeczne "Bóg zapłać!".

W sobotę 19  kwietnia o godz. 18.00 35 uczniów klasy III gimnazjum po 3-letnim okresie przygotowania przyjęło z rąk J.Eks. Ks. Bp Edward Frankowski sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.  Na początku uroczystości ks. Biskupa powitały dzieci wraz z S. Julitą - jak zawsze uczyniły to z humorem i dziecięcą radością. Następnie słowo powitania skierowali przedstawiciele rodziców, prosząc o udzielenie sakramentu. W imieniu całej parafii słowo powitania wygłosił również Ks. Proboszcz. W homilii mszalnej Szafarz Sakramentu w pięknych słowach zachęcał młodzież, by stawiała zdecydowany opór demoralizacji i negatywnym trendom obecnym w dzisiejszej kulturze i mentalności. Po przyjęciu sakramentu bierzmowania młodzież odnowiła przyrzeczenia abstynenckie do czasu pełnoletniości. W procesji z darami przedstawiciele młodzieży i rodziców złożyli w darach obok postaci eucharystycznych do sprawowania Mszy Św.: chleb, owoce, formularze przyrzeczeń abstynenckich, kwiaty oraz dar ołtarza - ornat koloru białego. Czytania, psalm jak i modlitwa wiernych odczytana była przez przedstawicieli młodzieży bierzmowanej. Na koniec uroczystości - po błogosławieństwie krzyżyków - pamiątek bierzmowania, Magdalena Kowal i Marcin Tarnawski podziękowali Ks. Biskupowi za posługę sakramentalną, zapraszając jednocześnie do ponownych odwiedzin naszego sanktuarium.

Po zakończeniu i wspólnym zdjęciu Ks. Biskup wyraził słowa uznania wobec postawy młodzieży w czasie uroczystości. "Wy jesteście przyszłością Kościoła" - powtórzył ks. Biskup za Sługą Bożym Janem Pawłem II. Trzeba tu dodać, że tegoroczna grupa bierzmowanych jest jedną z najbardziej aktywnych w życiu parafii od wielu lat - w tym gronie aż 12 osób zaangażowanych jest we wspólnocie oazowej, jak również w Liturgicznej Służbie Ołtarza. 

We środę 23 kwietnia nasza parafialna wspólnota obchodziła doroczny odpust ku czci patrona - św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Na uroczystą Sumę odpustową przybyli liczni wierni oraz kapłani - przedstawiciele dekanatu, jak również dekanatów ościennych. Mszy Ś.w przewodniczył ks. Mieczysław Wolanin z Nowej Dęby, natomiast homilię wygłosił ks. Robert Utnik - wikariusz Zarzecza. W kazaniu ks. Robert w pieknych słowach ukazał św. Wojciecha jako wzór miłości Boga i wiary oraz oddania życia za prawdę. Zakończeniem Mszy Św. była tradycyjna procesja wokół świątyni z Najśw. Sakramentem oraz uroczyste Te Deum.

37-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami wzięła udział w pielgrzymce do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Wyprawa była formą nagrody za wkład włożony w przygotowanie Misterium Męki Pańskiej. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od zwiedzania Bazyliki Matki Bożej w Wadowicach, w której chrzest przyjął Karol Wojtyła. Po zwiedzeniu domu rodzinnego Papieża Polaka i tradycyjnej kremówce papieskiej udaliśmy się do Kalwari Zebrzydowskiej, gdzie przed cudownym obrazem Matki Bożej celebrowaliśmy Eucharystię. Ostatnim punktem na szlaku pielgrzymki było Łagiewnickie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego i zwiedzaniu miejsc uświeconych życiem św. S. Faustyny i modlitwą milionów wiernych nawiedziliśmy jeszcze Wawel oraz kościół Mariacki na Rynku Głównym. W późnych godzinach wieczornych powróciliśmy do Bielin.  

Święta

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok B, I
Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
1329376