Menu
Menu dodatkowe
  • ółążść‡

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

1 maja we czwartek po raz 9 w sandomierskim Wyższym Seminarium Duchownym odbył się dzień otwartej furty. Na to spotkanie rodzin kleryków, przyjaciół, ministrantów, lektorów oraz młodzieży oazowej przybywa co roku wielu zainteresowanych - w tym roku ok. 4 tyś. przedstawicieli poszczególnych parafii. Z naszej parafii po raz pierwszy udała się grupa dzieci i młodzieży. Po Mszy Św. celebrowanej przez Ks. Rektora Jana Biedronia w ogrodzie seminaryjnym zwiedzaliśmy kościół Św. Michała, gdzie przewodnikiem był nasz rodak (a zarazem pełniący funkcję proboszcza w tymże kościele kl. Waldek Bieńko). Potem zwiedzaliśmy jeszcze budynek Seminarium, wystawy okolicznościowe oraz ogród. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy również koncertów zaproszonych zespołów. Jednak największą sensacją było zakończenie loterii, gdy okazało się, że główną nagrodę - komputer - wygrał ktoś z naszej grupy, a był nim ministrant Dariusz Hajduk. Oczywiście nasz entuzajzm był ogromny - pomogliśmy zwycięzcy bezpiecznie przetransportować nagrodę do domu. Miejmy nadzieję, że wygrana Darka zachęci dzieci i młodzież do aktywniejszego włączania się w akcje organizowane nie tylko w parafii, ale również na szczeblu dekanalnym czy diecezjalnym.  

Więcej:

http://www.wsd.sandomierz.opoka.org.pl/aktual/010508/010508.html

http://www.sandomierz.opoka.org.pl/akt/index.php?id=2446

Niedziela 4 maja była w naszej parafii dniem I Komunii Świętej - podczas Mszy Św. o godz. 9.00  29-osobowa grupa uczniów klas drugich po raz pierwszy w pełni uczestniczyła w ofierze Mszy Świętej. Po długim i solidnym przygotowaniu dzieci w piątek 2 maja przystąpiły do sakramentu pokuty, a w niedzielę do Stołu Pańskiego. Ksiądz Proboszcz w kazaniu zachęcił dzieci od szczególnej wdzięczności Bogu za dar wiary, a do rodziców zwrócił się z prośbą o zapewnienie dzieciom możliwości rozwijania tego daru poprzez pielęgnowanie w rodzinach życia religijnego. Po uroczystej Eucharystii tradycyjnie odbyło się wspólne spotkanie w sali parafialnej dla dzieci i ich rodziców.   

6 maja we wtorek grupa dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami oraz P. Aliną Olszówką i ks. Krystianem wyruszyła na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Słuchającej w Kalwarii Pacławskiej, by dziękować za dar I Komunii Świętej i polecać wszystkie swoje intencje. Po Mszy Św. przed cudownym obrazem i zwiedzaniu sanktuarium oraz otoczenia klasztoru franciszkańskiego udaliśmy się jeszcze do Krasiczyna, by zwiedzić tamtejszy zamek. W drodze oprócz modlitwy był również czas na dobrą zabawę, w której udział brały zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

W dniu 8 maja o godz. 10.00 w sandomierskiej katedrze nasz rodak - kleryk Waldemar Bieńko wraz z 16 alumnami przyjął z rąk J.Eks. Ks. Bpa Edwarda Frankowskiego święcenia diakonatu. W uroczystości udział brali kapłani, siostry zakonne, członkowie rodzin nowowyświeconych diakonów oraz przedstawiciele parafii - z naszej wspólnoty była to prawie 40-osobowa grupa ministrantów, młodzieży oazowej oraz mieszkańców Bielińca.  Wspólna  modlitwa była zarazem dziekczynieniem za dar powołania z naszej parafii, jak również prośbą o błogosławieństwo dla diakonów w dobrym pełnieniu diakońskiej posługi i przygotowaniu do kapłaństwa.

 

Więcej informacji:

http://www.wsd.sandomierz.opoka.org.pl/aktualne0508.html

http://www.sandomierz.opoka.org.pl/akt/index.php?id=2458

Szczególnie uroczyście święto obchodzone było w kościele filialnym w Bielińcu, który nosi takie właśnie wezwanie. Na uroczystą Mszę Św. odpustową przybyli księża: ks. Robert Utnik - wikariusz z Zarzecza, który sprawował Eucharystię i wygłosił homilię oraz ks. Jan Kądziołka z Racławic. We Mszy Św. mimo dnia pracującego bardzo licznie uczestniczyli mieszkańcy Bielińca.

We wtorek 13 maja - w rocznicę objawień fatimskich oraz w rocznicę zamachu na Jana Pawła II o godz. 18.00 w naszym sanktuarium odprawiona została Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.  Uroczystej celebrze, w czasie której dzieci pierwszokomunijne wniosły do świątyni relikwie dzieci fatimskich - bł. Hiacynty i Franciszka, przewodniczył ks. Dziekan Zdzisław Drozd. Przewodniczący liturgii w homilii ukazał wszystkim jako wzór - zwłaszcza dla najmłodszych - dwójke błogosławionych, którzy odtąd odbierać będą szczególną cześć w naszej parafii. W nawiązaniu do słów Chrystusa z Ewangelii zachęcił, by stawać się prostymi jaki dzieci, "bo do takich należy Królestwo niebieskie". "Przecież to do dzieci najczęściej zwracała się Maryja w swoich objawieniach, prosząc, by przekazały Jej orędzie wszystkim - także starszym. To od dzieci uczymy się tej prawdziwej pobożności, szczerości, posłuszeństwa Matce Bożej" - mówił kaznodzieja. Msza Św. i nabożeństwo różańcowe z udziałem licznie przybyłych wiernych z terenu bielińskiej parafii zakończyły się ucałowaniem relikwii fatimskich pastuszków. 

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała - mimo nienajlepszej pogody zgromadziła wielu  wiernych - nie tylko w kościołach filialnych,  ale  przede wszystkim  na głównej Mszy Świętej o godz. 10.00. Eucharystia ta była jednocześnie uroczystością rocznicową I Komunii Świętej dla uczniów klas III, którzy zgromadzili się wokół ołtarza, by dziękować Bogu za dar przyjmowanej Eucharystii. Po homilii, w której Ks. Proboszcz zachęcał do umiłowania Najświetszego Sakramentu i do pogłębiania swojej pobożności eucharystycznej, dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Teksty liturgiczne odczytywane były przez dzieci rocznicowe. We Mszy Św. wzięli również udział liczni strażacy ze wszystkich miejscowości naszej parafii wraz z pocztami sztandarowymi. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy wierni wyszli ze świątyni, by za Najświętszym Sakramentem podążać ulicami naszej wioski. Tradycyjnie przy 4 ołtarzach odczytane były fragmenty Ewangelii, odśpiewane Suplikacje i udzielone błogosławieństwo. Zakończeniem procesji było uroczyste Te Deum w bielińskiej świątyni.
Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszych uroczystości:
tym, którzy przygotowali ołtarze: młodzieży oazowej i służbie liturgicznej ołtarza (ołtarz I: Eucharystia nadzieją młodych); PP. Hasiakom, P.Bazan, P. Rup
(ołtarz II: Eucharystia umocnieniem rodziny), Dyrekcji, pracownikom i sąsiadom Szkoły Podstawowej (ołtarz III: Eucharystia radością dziecka) oraz Siostrom Dominikankom (ołtarz IV: Eucharystia pokarmem wszystkich). Bóg zapłać strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatki wraz z opiekunkami, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, P. Organiście, Różom Różańcowym niosącym świece, wszystkim którzy usprzątnęli trasę procesji i udekorowali swoje domy oraz wszystkim uczestnikom!
Po zakończeniu uroczystości rozpoczeła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwała do wieczornego nabożeństwa majowego.

Święta

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok B, I
Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
1329426