Menu
Menu dodatkowe
  • ółążść‡

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył Solenizant (fot. G.Fronc)

Uroczystość Św. Jana Apostoła to patronalne Święto Ks. Proboszcza. W tym dniu na wieczorną Eucharystię o godz. 17.00 przybyło wielu wiernych, by modlić się w jego intencji. Mszy Św. przewodniczył Solenizant, a koncelebrowali ją ks. Wojciech Bukowiński (rodak z Bielin) oraz ks. wikariusz. Na koniec Mszy Św. ks. kan Jan Jagodziński skierował słowa podziękowania do wszystkich życzliwych - zwłaszcza za dar modlitwy. Po Mszy Św. przedstawiciele młodzieży oazowej oraz ministranci i lektorzy złożyli życzenia Ks. Proboszczowi. Wcześniej - w południe - na imieninowy obiad przybyli kapłani z dekanatu i sąsiedztwa na czele z ks. Dziekanem Zdzisławem Drozdem.  

Sobotnie oazowe spotkanie 27 grudnia było spotkaniem opłatkowym - po Mszy Św. w intencji ks. Proboszcza oraz modlitwie w salce i lekturze fragmentu Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa połamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie przede wszystkim tego, byśmy potrafili pięknie realizować oazowe hasło na ten rok: "Czyńcie uczniów". Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w radosnej atmosferze.

Tradycyjne Pasterki rozpoczęły wspólne celebrowanie Świąt Bożego Narodzenia. Już o 23.00 w kościele pw. Matki Kościoła w Bielińcu zabrzmiało "Wśród nocnej ciszy", w czasie Mszy Św. pod przewodnictwem ks. wikariusza i z udziałem znacznie większej liczby wiernych niż w latach ubiegłych. Szczególnym wydarzeniem tej nocy w filialnej wiosce naszej parafii była inauguracja działalności żeńskiego chóru pod dyrekcją p. Edwarda Małka. Dokładnie o północy rozpoczęły się równocześnie Pasterki w Gliniance (pod przewodnictwem ks. wikariusza) oraz główna Pasterka w kościele parafialnym św. Wojciecha koncelebrowana przez Ks. Proboszcza oraz rodaka - ks. Wojciecha Bukowińskiego - emerytowanego proboszcza z Górek k. Brzozowa. Na tej ostatniej śpiew animował męski chór bieliński również pod dyrekcją p. E. Małka.
W dzień Bożego Narodzenia Msze Św. sprawowane były wg. porządku niedzielnego (bez Mszy Św. wieczornej), a kaznodzieją w tym ważnym dniu był ks. dk. Waldemar Bieńko, który po raz ostatni przeżywał Święta w rodzinnej parafii, gdyż w roku przyszłym już jako neo-prezbiter podejmie posługę w parafii mu zleconej.

We środę 10 grudnia zakończyły się w naszej parafii adwentowe rekolekcje, które prowadził ks. Dziekan Zdzisław Drozd - proboszcz z Zarzecza. Ważnym akcentem kilkudniowych rozważań było wprowadzenie relikwii "najnowszego" błogosławionego Polaka - ks. Michała Sopoćko, wyniesionego do chwały ołtarzy 28 września br. W czasie Mszy Św. wieńczącej adwentowe skupienie rekolekcjonista przybliżył wiernym nie tylko postać błogosławionego spowiednika św. S. Faustyny, ale również przypomniał i przybliżył prawdę o Bożym Miłosierdziu, której propagatorem stał się zmarły w 1975 r. ks. Sopoćko. Ks. Drozd mówiąc o świętości ks. Michała powiedział: "Sam Jezus dał o nim świadectwo, mówiąc do S. Faustyny: To jest kapłan według serca mego!"   W naszym sanktuarium św. Wojciecha znajduje się kaplica, w której gromadzone są relikwie świętych - zwłaszcza synów i córek naszej Ojczyzny. 

Święta

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok B, I
Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
1329396