Menu
Menu dodatkowe
  • ółążść‡

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

14 stycznia w Zarzeczu odbył się opłatek ruchów i stowarzyszeń katolickich z ks. bpem Edwardem Frankowskim. Spotkanie, w którym uczestniczyli również przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. wikariuszem rozpoczęło się Mszą Św. w zarzeckim kościele Matki Bożej Śnieżnej o godz. 17.00. W homilii ks. Biskup zachęcił, by w naszych parafiach angażować się coraz bardziej w różnego rodzaju grupy i wspólnoty, ponieważ "wspólnie można zdziałać znacznie więcej". Świadectwo wspólnoty jest szczególnie potrzebne i atrakcyjne w dzisiejszym świecie, gdzie tak często zwycięża indywidualizm i anonimowość. Po Eucharystii w Domu Kultury przybyli z całego dekanatu goście wraz z kapłanami i ks. Biskupem połamali się opłatkiem, a następnie wysłuchali referatu ks. Bpa Edwarda przygotowującego nas do spotkania w czerwcu z Maryją nawiedzającą naszą diecezję w Jasnogórskim Wizerunku. "Niech owocem tego spotkania będzie ożywienie naszego zaangażowania w ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz głębsze ukochanie Pisma Świętego w naszych rodzinach" - mówił ks. Bp Frankowski. Następnie głos zabrała p. Ewa Sęk - dyrektor Katolickiego Domu Kultury w Racławicach, która zachęcała do zaangażowania w zespół pieśni i tańca "Racławice" - "propagujący polską kulturę, tak bardzo zrośniętą z katolicyzmem". Śpiew kolęd, Apelu Jasnogórskiego oraz błogosławieństwo biskupie zakończyło to opłatkowe spotkanie. 

W niedzielę 4 stycznia o godz. 15.30 w sali "pod zielonym dachem" młodzież oazowa przedstawiła Misterium Bożonarodzeniowe pt. "Jasełka z chórem aniołów". Scenariusz wybrała s. Augustyna Król, która również była reżyserem spektaklu i przygotowała stroje. Misterium, choć składało się z tradycyjnych 3 aktów (pasterze, dwór Heroda, adoracja w żłóbku), miało swoją szczególną formę, której oryginalność polegała m. in. na ciągłej obecności chórów aniołów dialogujących z innymi postaciami i komentujących akcję w czasie całego spektaklu (nawiązanie do klasycznej formy tragedii greckiej). Najmłodszym aktorem był 3-miesięczny Jasio, który wystąpił w roli Jezuska i zaskoczył wszystkich swoim spokojnym zachowaniem i profesjonalną grą aktorską - mimo, że był obecny na zaledwie jednej próbie...
Na przedstawienie w Bielinach, jak i w Gliniance (w sobotę 10 stycznia) oraz w Bielińcu (17 stycznia) przybyło wielu parafian, co bardzo ucieszyło całą grupę przygotowującą to przedsięwzięcie.

Święta

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok B, I
Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
1329340