Menu
Menu dodatkowe
  • ółążść‡

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

W dniach 28-29 czerwca nasza parafia gościła Maryję w Jasnogórskim Wizerunku Nawiedzenia.

PROGRAM NAWIEDZENIA


Niedziela – 28.06.2009r.

DZIEŃ POWITANIA MARYI


16.00 – (Bieliny - kościół) Nabożeństwo oczekiwania i procesja na miejsce powitania

17.00 – (Bieliny – ul. Św. Wojciecha) Powitanie Matki Bożej, procesja,

Ok. 17.30 - (Bieliny – plac kościelny) MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Ks. Biskupa

20.00 – Czuwanie: Koła Żywego Różańca

21.00 – Apel Jasnogórski

22.00 – Czuwanie: Młodzież

23.00 – Modlitwy za zmarłych

24.00 – PASTERKA MARYJNA w int. powołań (celebrują Kapłani-Rodacy oraz księża pracujący w przeszłości w parafii)


Poniedziałek – 29.06.2009r.

DZIEŃ CZUWANIA Z MARYJĄ

1.00 – Czuwanie: ul. Św. Wojciecha

2.00 – Czuwanie: Bukowina oraz ul. Zawiejska

3.00 – Czuwanie: Bieliniec

4.00 – Czuwanie: Glinianka oraz ul. Parkowa

5.00 – Czuwanie: Wólka Bielińska oraz ul Podleśna

6.00 – Czuwanie: Rędziny oraz ul. Niwa i ul. Mokradło

6.45 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny

7.15 – Msza Święta (dla chorych i ludzi w podeszłym wieku – Sakrament Namaszczenia Chorych)

8.30 – Msza Święta dla dzieci i młodzieży

9.45 – Przejazd Obrazu na Gliniankę

10.00 – (Glinianka) Spotkanie z Matką Bożą

12.00 – (Bieliny) Nabożeństwo z błogosławieństwem dla matek w stanie błogosławionym oraz matek z niemowlętami i dziećmi przedszkolnymi

12.45 – Przejazd Obrazu na Bieliniec

13.00 – (Bieliniec) Spotkanie z Matką Bożą

14.30 – (Bieliny) Czuwanie modlitewne

15.00 – (Bieliny – kościół) MSZA ŚWIĘTA na zakończenie Nawiedzenia (poświęcenie obrazów i dewocjonaliów, liturgia pożegnania) BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM,

KTÓRZY POMAGALI W PRZYGOTOWANIU UROCZYSTOŚCI!

Od soboty 20 czerwca do piątku 26.06 trwały w naszej parafii Misje Nawiedzenia, mające nas przygotować na spotkanie z Maryją. Misje prowadzili ks. kan, Jan Butryn - proboszcz z Szewnej oraz ks. kan. Jerzy Siara - proboszcz z Włostowa.
Zakończeniem była Droga Krzyżowa ulicami wioski, w czasie której przedstawiciele całej parafii nieśli krzyż misyjny oraz odczytywali poszczególne rozważania. Gdy procesja dotarła na plac kościelny po zamontowaniu Krzyża dokonano jego poświęcenia. Ostatnim i najważniejszym punktem była Eucharystia, po której wierni odśpiewali również Apel Jasnogórski. 

Bóg nigdy nie przestał szukać człowieka: wielokrotnie zawierał z ludźmi przymierze, w którym jednak nie potrafiliśmy wytrwać. W dzisiejszej uroczystości wielbimy Go za przymierze nowe, "tak mocne, że nic nie może go złamać", które zawarł z nami w swoim Synu. Żywą pamiątką tego przymierza jest Eucharystia - w niej uobecnia się śmierć i zmartwychwstanie Pana, w niej w widzialnej postaci pozostaje On wśród nas.
Chleb żywy, który umacnia nas w drodze do domu Ojca. Jest ona przedsmakiem uczty niebiańskiej, która będzie pełnym radości zjednoczeniem z Bogiem na zawsze. Podążając dziś w procesji za Jezusem eucharystycznym, możemy publicznie wyznać naszą wiarę w Jego obecność wśród nas i podziękować Mu
za Jego miłosierdzie.

Anna Świerczyńska, "Oremus" czerwiec 2003, s. 86

List na Boże Ciało

Poniedziałek 1 czerwca w kościele filialnym pw. Matki Kościoła w Bielińcu był nie tylko dniem odpustu, ale również wielkiej radości z powodu prymicyjnej Mszy Św. ks. Waldemara Bieńko. Ks. Neoprezbiter został przyprowadzony w procesji z rodzinnego domu nad Jarugą i uroczyście powitany przez poszczególne delegacje na początku Eucharystii. W czasie liturgii sam wygłosił homilię, w której podkreślił rolę Maryi w życiu Kościoła oraz na drodze własnego powołania. W procesji z darami m.in. niesiony był kielich ofiarowany przez ks. Waldka dla świątyni w Bielińcu. Na zakończenie każdy uczestnik mógł otrzymać prymicyjne błogosławieństwo.
W uroczystość Trójcy Przenajświętszej ks. Waldemar Bieńko odprawił również Mszę Św. prymicyjną w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliniance. Na początku został przywitany przez przedstawicieli parafii. W pięknych słowach zapewnili oni o wielkiej radości także w tej cząstce parafii, która przez miedzę sąsiaduje z Bielińcem i w której też często - zwłaszcza jako kleryk modlił się ks. Prymicjant. W homilii celebrujący po raz pierwszy Mszę Świętą w tamtejszym kościele odkrywał przed słuchaczami prawdę o Trójcy Świętej i zachęcał, byśmy ochrzczeni w imię Trójcy, wciąż żyli wg. Ducha Bożego. Uroczystość zakończyła się prymicyjnym błogosławieństwem. 

Święta

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok B, I
Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
1329431