Menu
Menu dodatkowe
  • ółążść‡

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - 15 sierpnia o godz. 3.30 z naszej parafialnej świątyni wyruszyła piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Tym razem na pielgrzymi szlak wyruszyła rekordowo duża liczba pątników - 135 osób. Po ok. 26 km wędrowania przez Kamionkę, Krzeszów i Sarzynę dotarliśmy ok. 10.15 do celu pielgrzymki. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia odpustowa pod przewodnictwem biskupa pomocniczego z Łowicza - ks. bpa Józefa Zawitkowskiego, który wygłosił wspaniałe kazanie zachęcające nas do wierności i miłości wobec Najśw. Maryi Panny, na wzór naszych ojców. W godzinach popołudniowych nieco zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do naszych domów, ubogaceni wspólną modlitwą, pielgrzymowaniem i spotkaniem z Panią Podkarpacia. 

1168 pielgrzymów w 6 grupach wyruszyło w tym roku na pielgrzymi szlak ze Stalowej Woli do Częstochowy. Główną intencją była modlitwa dziękczynna za wszystko, co Maryja zdziałała w każdej parafii naszej diecezji i w każdym sercu w czasie Roku Nawiedzenia, stąd hasło pielgrzymki: "Maryjo, dziękujemy!". Dodatkową intencją na prośbę ks. bpa Edwarda Frankowskiego, który pobłogosławił pątników na drogę była również modlitwa w intencji sytuacji na Osiedlu Młodynie w Stalowej Woli, gdzie ma stanąć nowy kościół.
W grupie "Urszula" (dek. Rudnik i Ulanów) pielgrzymowało najwięcej pielgrzymów z Bielin, a w całej pielgrzymce było w tym roku 11 przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej.
Zobacz także:
Relacja na Stronie Diecezji
Fotogaleria

Święta

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok B, I
Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
1329372